luni, 21 martie 2011

VOINTA SENDRICENI   2  ------ 0   SPERANTA DUMBRAVITA

Meci de infarct la Sendriceni.In prima repriza au fost ocazii la ambele porti si greseli ale arbitrilor dar scorul a fost 0-0 la pauza.A doua repriza a inceput bine pentru cei de la Sendriceni cand Moisa primeste o pasa de la Mandiuc peste 3 fundasi iar acesta suteaza departe de poarta.Prin minutul 60 Moisa il loveste pe un adversar la picioare dupa ce primeste un cot in gura fara intentie ,iar albitru dupa ce a avut o mica discutie cu tusierul ii acorda lui Moisa cartonasul rosu.Chiar si in 10 jucatori cei de la Sendriceni puneau o presiune enorma pe cei de la Dumbravita.In minutul 70 Scantei deschide scorul pentru cei de la Sendriceni cu un sut din afara careului si aducand o bucurie enorma pentru suporteri si jucatori.Nu putin dupa aceea prin minutul 75 Tiganu trece de un jucator si marcheaza pentru 2-0.Meciul s-a terminat  dupa acordarea celor 4 minute de prelungire.Sendriceni reuseste sa se mentina pe locul 1 dupa aceasta victorie.