SOROHAN(GOL DE EXCEPTIE DE LA MIJLOCUL TERENULUI)
                         MARCEL

duminică, 17 aprilie 2011

LIGA 4-5 | "Iepurasul" muta meciurile din etapa urmatoare sambata de la 11:00

Partidele din week-end-ul viitor, atat din Liga a IV-a cat si Liga a V-a, vor avea loc pe data de 23 aprilie, incepand cu orele 11:00.

"Din cauza Sf. Paste, meciurile din etapa urmatoare se vor juca sambata de la 11:00", a declarat Mihai Calistru, presedinte AJF.

Imediat dupa Paste, pe 27 aprilie va avea loc optimile Cupei Romaniei - Faza Judeteana.

Meciuri liga a 5 a N

Arsenal Havarna -  Inter Candesti 5:1 (4:0)
Venus Cotusca – Vointa Sendriceni 3:3 (2:0)

Teren:rau

Meciul a inceput bine pentru cei de la Cotusca cînd prin minutul 25 au reuşit sa facă scorul 1-0.După aceasta reuşita cei de la Cotusca nu au  renunţat sa atace si in minutul 35 acestia fac scorul 2-0 aduncand bucuria pt suporteri.Prima repriza s-a terminat 2-0.În repriza a doua in minutul 50 Mandiuc face scorul 2-1.Nu puţin după prin minutul 60 acelaşi Mandiuc deschide scorul dar golul a fost anulat din cauza ca a fost ofside.Prin minutul 75 cei de la Voinţa primesc o lovitură liberă de la mijlocul terenului iar Andrei Noroc înscrie printr-un sut  de excepţie facînd scorul 2-2.În minutul 80 cei de la Cotusca fac scorul 3-2.In minutul 85 Marian Noroc pune o pasa lui Ţiganu iar acesta face scorul 3-3.După cele 2 minute de prelungire arătate da arbitru meciul s-a terminat.

vineri, 8 aprilie 2011

VOINTA SENDRICENI-VIITORUL DERSCA

Voinţa Sendriceni 2--1 Viitorul Dersca

VREME:REA
SUPORTERI:100
TEREN:BUN

Cei de la Dersca au reusit sa deschidă scorul în minutul 25 printr-o lovitură liberă.A doua repriza cei de la Vointa au reusit sa egaleze după golul lui Stelu aducand bucuria pentru cei de la Sendriceni.Cei de la Voinţa au reusit sa mai de-a un gol după un corner executat de Ţiganu,iar un jucător de la Dersca deviază mingea spre propria poarta invingandul pe portar.
S-a tras la sorti optimile cupei si meciurile vor avea loc pe data de 26 aprilie la ora 16", ne-a declarat Mihai Calistru, Presedintele AJF Botosani.