luni, 28 martie 2011

VOINTA SENDRICENI-BUCOVINA ROGOJESTI

VOINTA SENDRICENI  3-2  BUCOVINA ROGOJESTI

Meciul a inceput foarte bine pt cei de la Sendriceni,au avut multe ocazii.In minutul 20 Tiganu a deschis scorul.Nu dupa putin timp in minutul 30 Tiganu face doi zero pt cei de la Sendriceni.In minutul 40 cei de la Rogojesti profita de o greseala facuta de apararea Sendriceniului si face scorul 2-1.In a doua repriza prin minutul 60 Tiganu  face scorul 3-1 .Cei dei la Rogojesti nu s-au lasat invinsi si au mai dat un gol in minutul 70 facand scorul 3-2.Cei de la Rogojesti au mai avut  o bara spre final,dar dupa minutele de prelungire meciul s-a terminat.Astfel Vointa Sendriceni merge mai departe in Cupa Romaniei

miercuri, 23 martie 2011

ETAPA a-2-a SERIA NORD

LIGA 5 – SERIA NORD
  • Viitorul Dersca – Flacara Vaculesti 6-2
  • Un teren plin de zapada, a nins ca in povesti aseara si dimineata
  • Prutul Radauti Prut – Inter Candesti  7-7
  • @ Miros de blat. Partida de la Radauti-Prut s-a incheiat cu scorul de 7-7,  dupa ce la pauza a fost 5-1 pentru International Candesti.
  • Vointa Sendriceni  – Speranta Dumbravita  2-0
  • Azurii Mileanca -  Venus Cotusca  2-3
  • Steaua Avrameni – Real Hudesti 3-4

luni, 21 martie 2011

VOINTA SENDRICENI   2  ------ 0   SPERANTA DUMBRAVITA

Meci de infarct la Sendriceni.In prima repriza au fost ocazii la ambele porti si greseli ale arbitrilor dar scorul a fost 0-0 la pauza.A doua repriza a inceput bine pentru cei de la Sendriceni cand Moisa primeste o pasa de la Mandiuc peste 3 fundasi iar acesta suteaza departe de poarta.Prin minutul 60 Moisa il loveste pe un adversar la picioare dupa ce primeste un cot in gura fara intentie ,iar albitru dupa ce a avut o mica discutie cu tusierul ii acorda lui Moisa cartonasul rosu.Chiar si in 10 jucatori cei de la Sendriceni puneau o presiune enorma pe cei de la Dumbravita.In minutul 70 Scantei deschide scorul pentru cei de la Sendriceni cu un sut din afara careului si aducand o bucurie enorma pentru suporteri si jucatori.Nu putin dupa aceea prin minutul 75 Tiganu trece de un jucator si marcheaza pentru 2-0.Meciul s-a terminat  dupa acordarea celor 4 minute de prelungire.Sendriceni reuseste sa se mentina pe locul 1 dupa aceasta victorie.

SPECTATORI:50

MECIUL S-A DESFASURAT PANA IN MINUTUL 20 EGAL,PANA CAND VOINTA SENDRICENI A REUSIT SA DESCHIDA SCORUL DUPA O PASA A LUI NOROC ANDREI PENTRU TIGANU IAR ACESTA A DESHIS SCORU.NU MULT DUPA ACEEA VOINTA SENDRICENI A REUSIT SA FACA SCORUL 2-0 PRIN MOISA.DUPA PAUZA CEI DE LA FLACARA VACULESTI REUSIND SA INSCRIE SI EI PENTRU SCORUL DE 2-1.IN MINUTUL 90 MOISA FACE SCORUL DE 3-1  IAR ACESTA ADUCE CELE 3 PUNCTE PENTRU SENDRICENI.VOINTA SENDRICENI SE MENTINE PE LOCUL 1 CU 28 PCT .